top of page
  • Фото автораDovale

תקלה 22E במקרר סמסונג (Samsung)

Обновлено: 12 авг. 2022 г.


מה המשמעות של תקלה 22E במקרר סמסונג?


אם במקרר שלכם מופיעה תקלה 22E (או E22) ,זה אומר שכנראה הכרטיס הראשי של המקרר "מרגיש" שיש בעיה עם המאוורר בתא הקירור(לא להתבלבל עם תא ההקפאה).


כאשר זה קורה,זה לאו דווקא אומר שהבעיה היא עם המאוורר עצמו- כי יכול להיות מצב שבו המאוורר "נתקע" בגלל המון קרח, שתופס אות הפרופלור של המאוורר ולא נותן למאוורר להסתובב.הכרטיס פיקוד הראשי של המקרר מרגיש שהמאוורר תקוע בגלל שהוא בודק את ההתנגדות של המאווורר בזמן העבודה(ובנוסף החיישן שמודד טמפרטורה בתא הקירור מדווח לכרטיס שהטמפרטורה לא יורדת בקצב הנכון). חוץ מהצטברות קרח בתוך בית המאוורר, צריך לבדוק את המאוורר עצמו.צריך לבדוק את ההתנגדות שלו ולבדוק האם אין חיווט מנותק בין המאוורר לפלאג שלו.כמו כן צריך לוודא את תקינות הפלאג.


אם אין קרח ואם המאוורר נראה לכם תקין, יש לבדוק את המתח המגיע מהכרטיס הראשי.בשביל זה צריך לסגור דלת אחת,ובשניה להתקין מגנט( וזה בשביל לדמות "דלת סגורה", כי רק אז הכרטיס שולח בערך אחרי חצי דקה-דקה מתח למאוורר בשביל שיעבוד) בין החוט האדום והשחור.


במצב תקין,הכרטיס ישלח בערך 12 וולט DC בשביל מהירות גבוהה ובערך 8 וולט DC למהירות הנמוכה של המאוורר.


אם מדדתם בין 8-12 וולט DC בקצוות השחור והאדום והמאוורר לא מסתובב, יש להחליף את המאוורר.


מה צריך לעשות כאשר מופיעה תקלה 22E במקרר סמסונג?


אז אם מופיעה התקלה בצג של המקרר סמסונג שלכם, צריך קודם כל לעשות ריסט (reset) למערכת.בשביל לעשות ריסט למקרר סמסונג צריך בתצוגה ללחוץ על לחצני ההפעלה והתאורה power& lighting ,שהם הכפתורים השמאלי והימיני כדי להפעיל ולכבות אותו. צריך ללחוץ על שניהם בבת אחת ולא להרפות במשך כ-10 שניות.


הפעולה יכולה להביא למקרר להתחיל לקרר כמו שצריך ,אם המצב נמשך, הודע למאוורר על מזהה ההצפנה ששימש כדי להבטיח כשל. בשביל לעשות זאת, החזק את לחצני Power Freeze & Lighting למשך 10 שניות עד שהם מגיבים.


המודול יצפצף ברציפות ויציג את קוד השגיאה 22E למשך דקה אחת ואז הטמפרטורות של המקפיא והמקרר יוצגו שוב.אם הריסט לא עזר, אז צריך לבדוק את הסיבות הבאות:כל הסיבות לתקלה 22E במקרר סמסונג


  1. בעיית התקרחות.

בעיית ההתקרחות נפוצה במקררי סמסונג.ההתקרחות נוצרת בפנל האחורי של התא קירור, ואם יש חשד צריך

לנתק את המקרר מהחשמל ולהוציא את כל המדפים החוצה .בגלל שתמיד המדף התחתון עושה בעיות כשמנסים להוציא אותו, פרסמתי סרטון קצר לרגל הכתבה הזאת על איך לפרק אותו בקלות:

לאחר מכן יש בזהירות להוציא את הפאנל, תוך כדי הפשרת הקרח שנמצא בתוך הפאנל( בעזרת מכונת אדים

חמים , מזרק עם מים חמים שאותם "מזריקים" אל פנים הפאנל או פן חשמלי).הנה סרטון שהוכן במיוחד לכתבה הזאת על איך לפרק את הפאנל האחורי במקררי סמסונג:


בשום פנים ואופן אין למשוך בכוח את הפאנל, כי במקרה זה אפשר לפגוע בצנרת גז של המקרר, שאותו תפס הקרח.


לאחר שהפאנל יצא החוצה, יש לנתק את הפלאגים שמחברים את הפאנל אל המקרר, לפתוח את בית המאוורר ולבדוק האם אין קרח שחוסם את הפרופלור של המאוורר,והאם אין קרח ב 2 התעלות שבתוך הפאנל


2. לבדוק על חפצים זרים שיכולים לחסום את הפרופלור

טבלת ערכים לחיישן של מקרר סמסונג

של המאוורר מלהסתובב.


3. לבדוק האם אין חסימת מים באמבט של המאוורר.


לפעמים בגלל שהמים לא יכולים לרדת בחור שבתוך האמבט, הם נצברים והופכים בסביבה הקרה לקרח, שגדל ומגיע אל המאוורר וחוסם את הפעולה שלו.


4. לבדוק את המאוורר עצמו - האם אין חוטים קרועים או מנותקים? האם קיימת התנגדות בחוטי החשמל של המאוורר? האם הפלאג שלו תקין?


5. לבדוק את מערכת ההפשרה בתא הקירור. מערכת ההפשרה כוללת בתוכה 2-5 חיישנים ( תלוי בדגם


המקרר) שאמורים להראות ערך של כ-5 קילואום אם בודקים אותם בטמפרטורה של 25 מעלות , גוף חימום (בין 50-250 אום) ,תרמופיוז (צריך להראות רציפות,או ציפצוף אם בודקים עם הצפצפה של המולטימטר) .

כרטיס פיקוד הוא גם חלק ממערכת ההפשרה, אבל אותו יש לבדוק רק במעבדה ייעודית (בתחתית העמודתוכלו לראות את הטלפון/ים של מעבדה שמתקנת ובודקת כרטיסי פיקוד למוצרי חשמל ביתיים ולמקררים).

לאחר שמצאתם את התקלה במקרר הסמסונג שלכם


בין אם זה היה הצטברות של קרח שאתם הפשרתם, או חלק כלשהו שהחלפתם במקרר, יש צורך לסגור בזהירות את הפאנל בחזרה, לא לפני שוודאתם שכל החלקים נמצאים במקומם ואין חלקים רופפים או לא מחוזקים. יש לחבר את הפלאגים למקומם, לסגור את 3-4 הברגים שמחזיקים את הפאנל במקומו ולהפעיל את המקרר. במקררי סמסונג המקרר יעמוד בלי לעבוד במשך כ-10 דקות, ואחר-כך יפעיל את המדחס ואת המאווררים במקרר.

בהצלחה!*מעבדת אלקטרוניקה שמתמחה בתיקון כרטיסי פיקוד לאלקטרוניקה ביתית- 0733-744-72846 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page