top of page
  • Фото автораDovale

למה המקרר נוזל?

אם יש לכם מים מתחת למקרר,הכתבה הזאת היא בשבילכם, כי פה תוכלו למצוא את רוב הסיבות לתופעה, ויש סיכוי שתוכלו לפתור את הבעיה הזאת בעצמכם.


סתימה בניקוז של המקרר/מקפיא


זאת התקלה הנפוצה ביותר ואם הרצפה ליד המקרר מלאה במים רוב הסיכויים שהבעיה היא עם הניקוז של המקפיא.

בסרטון הבא תוכלו לצפות איך ניתן לפתור את הבעיה הזאת(מקרר LG) :

ובסרטון נוסף תוכלו לראות איך לטפל בבעיה במקרר סמסונג:

ברוב המקרים הבעיה נפתרת כאשר מנקים את הקרח ואת הלכלוך בקו מים. לפעמים צריך להחליף חיישנים במקרר בשביל להימנע בעתיד מתופעה חוזרת של התקרחות באמבטיות ניקוז מים.


במקרר שארפ יש פעמים רבות בעיה בכרטיס שגורמת לזה שהמדחס והגוף חימום יעבדו באותו הזמן, וזה בתורו גורם לזה שיווצר קרח בתחתית המקפיא, ומשם הדרך לרצפה קצרה.בכל מקרה מה שצריך לעשות זה להוציא את הפאנל הפנימי במקפיא ואם יש קרח להפשיר אותו עם מים רותחים. יש לוודא שגם הניקוז משוחרר ואיןקרח או לכלוך בפנים( יש לשפוך מים עד שלא יופיעו בתחתית המקרר באמבטיית האיסוף).


אמבטיית האיסוף


לאחר שהקרח מופשר בתוך המקפיא הוא זורם דרך צינור ניקוז לאמבטיה תיסוף ששם עוברים צינורות גז חמים, שבתורם מאיידים את המים.

אם יש סדק בתוך האמבטיה הזאת אז כל המים זרמו אל הריצפה וצריך לוודא שאין סדק באמבטיית האיסוף. אם מצאתם סדק אז צריך לייבש ולנקות לגמרי את האמבטיה ולסגור את הסדק עם סיליקון חזק כגון סופר 7 או פלסטלינה אפוקסית שניתן לקנות בכל טמבוריה.
קו מים למקרר


במקררים שמחוברים לקו מים יש לפעמים בעיה עם הצינור מים שיוצא מהקיר ומגיע אל המקרר. הצנרת עשויה מפלסטיק ולפעמים יש סדקים או שזה פשוט נשבר וצריך לוודא שמקור הנזילה הוא לא משם. אם רואים סדק בקו של המים אז רצוי להחליף את כל הקו ולא לטפל בבעיה באופן מקומי כי זה יכול לחזור על עצמו במקום אחר.מעבה סתום


המעבה במקרר משמש בתור מקום שבו החום, שנוצר בזמן פעילות הקירור, אמור לצאת החוצה מהמקרר. אם החום הזה לכוד מתחת לבוץ ואבק אז למקרר יהיה קודם כל קשה לקרר את המקפיא, ודבר שני (שהוא יותר קשור לתקלה של נזילת מים) הקור שייווצר לא יהיה חזק מידיי וזה בתורו ייצור אפקט של טיפות שיתחילו להיווצר בתקרה של המקרר ולאחר מכן יגלשו למטה על הרצפה.


דלת שלא נסגרת טוב


כאשר הדלת של המקרר או המקפיא לא סגורה טוב תמיד יווצר חלל שדרכו 24/7 יכנס אוויר חם ולח אל תוך מערכת מקוררת עם אוויר יבש. זה בתורו יגרום להיווצרות טיפות בתקרה של התא קירור שכמו עם הדוגמה הקודמת, יגלשו ולמטה ויופיעו על הריצפה.

במדריך הבא תוכלו לראות איך ניתן להרים דלת ששקעה עם הזמן למטה. בדרך כלל מדובר בעיה עם הציר של הדלת, שבמקום זה מופיע בדרך כלל אזור מרוסק שצריך לשחזר אותו בעזרת פלסטלינה אפוקסית


הדלת של המקרר יכולה לא להיסגר טוב גם בגלל גומי אטימה עקום או קרוע שצריך להחליף אותו בחדש. הנה שני סרטונים שמדגימים איך להחליף גומיות במקררי שארפ ותדיראן:

ותדיראן


סליל ברז כניסת מים


כאשר לוחצים על דיספנסר של המים בשביל למזוג מים לכוס או כאשר אייס מייקר צריך לייצר יותר קרח, אז הכרטיס פיקוד של המקרר שולח חשמל אל עבר סליל ברז כניסת מים שבתורו נפתח והמים זורמים בתוך המקרר. כאשר מפסיק החשמל אז הסליל, אם הוא תקין, צריך להיסגר לגמרי


לפעמים הסליל( כאשר הוא תקול) לא נסגר עד הסוף ותמיד יש מים שממשיכים להיכנס לתוך המקרר ולאחר מכן מטפטפים דרך הברז של המים אל הרצפה.


שימו לב שבמקרים בודדים טפטוף מים מהברז יכול להיפתר על ידי מזיגת מים של 3-4 דקות לתוך כלי מים, כי לפעמים דווקא האוויר שנלכד בתוך קו המים עושה את בעיית הטפטוף. אבל אם מזגתם במשך 3-4 דקות מים מהדיספנסר ושום דבר לא השתנה והמים ממשיכים לטפטף אז יש צורך להחליף את סליל כניסת המים שנמצא בתחתית המקרר מאחורה.


פילטר מים /ראש פילטר


לפעמים הנזילה במקרר מתרחשת בגלל שהפילטר מים או ראש הפילטר (זה המקום של פילטר המים מתברג אליו) סדוקים.


יש צורך לבדוק עם היד האם אין רטיבות מתחת לפילטר ואם יש אז קודם כל צריך לבדוק את הפילטר עצמו ואם יש צורך להחליף אותו בחדש.

אם יש מים באזור של הפילטר אבל הפילטר בעצמו תקין, אז צריך להחליף את ראש הפילטר.


אייס-מייקרלפעמים האייס מייקר עושה את הנזילה, כי בתיאוריה הוא צריך למלא כמות מסוימת של מים ואם משהו משתבש ב אייס מייקר הוא מתחיל למלא כמות מוגזמת והשאריות של המים יוצאות אל מתחת למקרר אל הרצפה. כמו כן צריך לבדוק שהצינור מים שמוביל מים אל האייס מייקר נמצא במקומו.


מיכל לצינון המיםהמיכל לצינון המים נמצא בתא הקירור בדרך כלל בתחתית המקרר והתפקיד שלו זה לצנן את המים שמגיעים מהברז מחוץ למקרר, ועושים את דרכם דרך הדיספנסר אל הכוס שלכם.מיכל לצינון מים בתא קירור


אל המיכל הזה מגיעות שתי צינורות שאותן צריך לבדוק אם אין סדק בהן ואת מיכל המים גם צריך לבדוק כי לפעמים יש בו סדק שדרכו המים יוצאים החוצה. אם מצאתם סדק במיכל אז אפשר לסתום אותו עם פלסטלינה אפוקסית ואם מדובר בצנרת מים שמגיע אל המיכל אז צריך להחליף את הצנרת.שימו לב שלפעמים הצנרת שמגיעה אל המיכל הזה נוזלת דווקא בתחתית של המקרר. רצוי לפתוח את הפאנל הקדמי התחתון של המקרר ולבדוק האם אין שם צינור מים שנסדק. 


בכל מקרה אני מאחל לכם המון בהצלחה ואם יש לכם שאלות בנושא הזה או בכל נושא אחר של תיקון מוצרי חשמל ביתיים או מזגנים, אתם מוזמנים לשלוח את השאלה (רצוי בצורת וידאו או תמונות) לוואטסאפ של 0544-984087 ואשתדל לענות כמה שיותר מהר. את השאלות המעניינות ביותר אפרסם בתור סרטון ביוטיוב במדור שאלה - התשובה.


 

ואם אתם רוצים שירות מקצועי עם התקלה הזאת או כל

תקלה אחרת במוצרי חשמל ביתיים או מזגנים אתם מוזמנים להתקשר לאותו המספר(0544-984087)


השירות ניתן בין אשקלון לנתניה.


43 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page